ERJ-P08J363V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 6,886
Unit Price: RM0.39000
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 3,843
Unit Price: RM1.10000
Datasheet
36 kOhms ±5% 0.667W, 2/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film