ERJ-PA3J163V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 77,804
Unit Price: RM0.59000
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Unit Price: RM0.09094
Datasheet
Direct
Vishay Dale
16 kOhms ±5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film