ERJ-S03J472V is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 643,259
Unit Price: RM0.39000
Datasheet
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 19,200
Unit Price: RM0.39000
Datasheet
Direct
Vishay Dale
Similar
Bourns Inc.
Bourns Inc.
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
4.7 kOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-S03J472V
DigiKey Part Number
ERJ-S03J472V-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-S03J472V
Description
RES 4.7K OHM 5% 1/10W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-S03J472V Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)