ERZ-V10D271
DigiKey Part Number
P7208-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-V10D271
Description
VARISTOR 270V 3.5KA DISC 11.5MM
Detailed Description
270 V 3.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 11.5mm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERZ-V10D271 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Varistor Voltage (Max)
303 V
Current - Surge
3.5 kA
Series
Energy
49J
Capacitance @ Frequency
350 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
175 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
225 V
Varistor Voltage (Min)
247 V
Package / Case
Disc 11.5mm
Varistor Voltage (Typ)
270 V