ERZ-V14D621
DigiKey Part Number
P7268-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-V14D621
Description
VARISTOR 620V 5KA DISC 16MM
Detailed Description
620 V 5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 16mm
Category
Varistor Voltage (Max)
682 V
Current - Surge
5 kA
Series
Energy
190J
Capacitance @ Frequency
330 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
385 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
505 V
Varistor Voltage (Min)
558 V
Package / Case
Disc 16mm
Varistor Voltage (Typ)
620 V