ERZ-V20D511
DigiKey Part Number
P7235-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-V20D511
Description
VARISTOR 510V 10KA DISC 21.5MM
Detailed Description
510 V 10 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 21.5mm
Category
Varistor Voltage (Max)
561 V
Current - Surge
10 kA
Series
Energy
382J
Capacitance @ Frequency
800 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
320 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
410 V
Varistor Voltage (Min)
459 V
Package / Case
Disc 21.5mm
Varistor Voltage (Typ)
510 V