PJEC24MTA-AU_R1_000A1
DigiKey Part Number
3757-PJEC24MTA-AU_R1_000A1TR-ND - Tape & Reel (TR)
3757-PJEC24MTA-AU_R1_000A1CT-ND - Cut Tape (CT)
3757-PJEC24MTA-AU_R1_000A1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PJEC24MTA-AU_R1_000A1
Description
TVS DIODE 24VWM 50VC SOT23
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50V Clamp 4A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-23
Category
Power Line Protection
No
Mfr
Capacitance @ Frequency
11pF @ 1MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Bidirectional Channels
2
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V (Max)
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Breakdown (Min)
25.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
50V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4A (8/20µs)