EM3782-24-9#
DigiKey Part Number
501-2040-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EM3782-24-9#
Description
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 24"
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24.0" (609.60mm) Banana Plug, Single, Stackable To Mini Hook Patch Cord 300VDC
Category
Cable Length
24.0" (609.60mm)
Contents
1 Lead, White
Part Status
Active
Wire Gauge
20 AWG
Voltage - Rated
300VDC
Current Rating (Amps)
5A