ANT1204F002R0433A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ANT1204F002R0433A |
Description | RF ANT 433MHZ CHIP SOLDER SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF ANTENNA Chip Solder Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ANT1204F002R0433A Models |
Category | Number of Bands 1 |
Manufacturer Pulse Electronics | Return Loss -6.5dB |
Series | Gain 0.79dBi |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power - Max 1 W |
Part Status Active | Termination Solder |
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz) | Mounting Type Surface Mount |
Frequency (Center/Band) 433MHz | Height (Max) 0.063" (1.60mm) |
Frequency Range 419MHz ~ 447MHz | Base Product Number |