AWCU00453226104TM2
DigiKey Part Number
553-AWCU00453226104TM2TR-ND - Tape & Reel (TR)
553-AWCU00453226104TM2CT-ND - Cut Tape (CT)
553-AWCU00453226104TM2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWCU00453226104TM2
Description
CMC 100UH 200MA 2LN SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH @ 1 MHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 200mA DCR 2Ohm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
2Ohm
Manufacturer
Pulse Electronics
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q200
Filter Type
Signal Line
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
2
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Inductance @ Frequency
100 µH @ 1 MHz
Height (Max)
0.110" (2.80mm)
Current Rating (Max)
200mA