BPF1005LM03R2400A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BPF1005LM03R2400A |
Description | RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0402 |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.45GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 100MHz Bandwidth 1.5dB 0402 (1005 Metric), 4 PC Pad |
Datasheet | Datasheet |
Category | Filter Type Band Pass |
Manufacturer Pulse Electronics | Insertion Loss 1.5dB |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0402 (1005 Metric), 4 PC Pad |
Part Status Active | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Frequency 2.45GHz Center | Height (Max) 0.018" (0.45mm) |
Bandwidth 100MHz |