BPF1608LM09R5000A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BPF1608LM09R5000A |
Description | RF FILTER BANDPASS 5.375GHZ 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 5.375GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 950MHz Bandwidth 1.5dB 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad |
Datasheet | Datasheet |
Category | Filter Type Band Pass |
Manufacturer Pulse Electronics | Insertion Loss 1.5dB |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad |
Part Status Active | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Frequency 5.375GHz Center | Height (Max) 0.028" (0.70mm) |
Bandwidth 950MHz |