PA4344.223NLT
DigiKey Part Number
553-3472-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-3472-1-ND - Cut Tape (CT)
553-3472-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4344.223NLT
Description
FIXED IND 22UH 12A 26.5 MOHM SMD
Detailed Description
22 µH Shielded Molded Inductor 12 A 26.5mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4344.223NLT Models
DC Resistance (DCR)
26.5mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.697" L x 0.677" W (17.70mm x 17.20mm)
Current - Saturation (Isat)
18A
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)