PE-0805GCMC381STS | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PE-0805GCMC381STS |
Description | CMC 1A 2LN 380 OHM SURFACE MOUNT |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 380 Ohms @ 100 MHz 1A DCR 600mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Max) 1A |
Manufacturer Pulse Electronics | DC Resistance (DCR) (Max) 600mOhm |
Series | Voltage Rating - DC 50V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Signal Line | Size / Dimension 0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm) |
Number of Lines 2 | Height (Max) 0.055" (1.40mm) |
Impedance @ Frequency 380 Ohms @ 100 MHz | Package / Case Horizontal, 4 PC Pad |