PE-1206CCMC222STS
DigiKey Part Number
553-2297-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-2297-1-ND - Cut Tape (CT)
553-2297-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE-1206CCMC222STS
Description
CMC 200MA 2LN 2.2 KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 2.2 kOhms @ 100 MHz 200mA DCR 1.2Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PE-1206CCMC222STS Models
Category
Current Rating (Max)
200mA
Manufacturer
Pulse Electronics
DC Resistance (DCR) (Max)
1.2Ohm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.083" (2.10mm)
Number of Lines
2
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Impedance @ Frequency
2.2 kOhms @ 100 MHz