PGL6076.321AHLT
DigiKey Part Number
553-PGL6076.321AHLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PGL6076.321AHLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PGL6076.321AHLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PGL6076.321AHLT
Description
FIXED IND 320NH 60A 0.155 MOHM
Detailed Description
320 nH Unshielded Inductor 60 A 0.155mOhm Nonstandard
DC Resistance (DCR)
0.155mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.327" L x 0.299" W (8.30mm x 7.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Current - Saturation (Isat)
37A