PGL6076.321AHLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PGL6076.321AHLT |
Description | FIXED IND 320NH 60A 0.155 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 320 nH Unshielded Inductor 60 A 0.155mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Unshielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 0.155mOhm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 130°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.327" L x 0.299" W (8.30mm x 7.60mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 37A |