PGL6312.101HLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PGL6312.101HLT |
Description | FIXED IND 100NH 68A 0.17 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 nH Shielded Inductor 68 A 0.17mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 0.17mOhm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 130°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±15% | Size / Dimension 0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 80A |