QT325G-25.000MAHV-T
DigiKey Part Number
4981-QT325G-25.000MAHV-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
4981-QT325G-25.000MAHV-TCT-ND - Cut Tape (CT)
4981-QT325G-25.000MAHV-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QT325G-25.000MAHV-T
Description
3.2X2.5 30/30PPM 25C -40~85C 8PF
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±30ppm Crystal 8pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)