FAD1-12032DBMW12
DigiKey Part Number
Q997-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FAD1-12032DBMW12
Description
FAN AXIAL 120X32.3MM 24VDC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
38 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 24VDC Square - 120mm L x 120mm H Ball 99.1 CFM (2.77m³/min) 2 Wire Leads
Category
Noise
41.1dB(A)
Mfr
Power (Watts)
3.84 W
Operating Temperature
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Size / Dimension
Square - 120mm L x 120mm H
Weight
0.469 lb (212.73 g)
Width
32.30mm
Current Rating (Amps)
0.160A
Air Flow
99.1 CFM (2.77m³/min)
Voltage Range
21.6 ~ 26.4VDC
Static Pressure
0.167 in H2O (41.6 Pa)