QADA-50-15-1401
DigiKey Part Number
Q1195-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QADA-50-15-1401
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 50W
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15V 50 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Category
Power (Watts)
50 W
No Load Power Consumption
210mW (Max)
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length
59" (1.50m)
Voltage - Input
100 ~ 240 VAC
Size / Dimension
4.53" L x 2.09" W x 1.50" H (115.0mm x 53.0mm x 38.0mm)
Voltage - Output
15V
Current - Output (Max)
3.34A