REC10K-4815SAW/H2
DigiKey Part Number
945-REC10K-4815SAW/H2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
REC10K-4815SAW/H2
Description
10W DC/DC-CONVERTER 'ECONOLINE'
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 667mA 18V - 75V Input
EDA/CAD Models
REC10K-4815SAW/H2 Models
Category
Power (Watts)
10 W
Mfr
Voltage - Isolation
3 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Efficiency
87%
Voltage - Input (Min)
18V
Voltage - Input (Max)
75V
Size / Dimension
1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
Current - Output (Max)
667mA