SM-RVT70HSMNWC00-B V1.0A
DigiKey Part Number
5436-SM-RVT70HSMNWC00-BV1.0A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM-RVT70HSMNWC00-B V1.0A
Description
7.0" MIPI DSI, HB, IPS, UXTOUCH,
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) I2C, MIPI, UART, USB 7" (177.80mm) 1024 x 600
Category
Viewing Area
155.01mm W x 86.72mm H