BR25H020F-2CE2
DigiKey Part Number
BR25H020F-2CE2TR-ND - Tape & Reel (TR)
BR25H020F-2CE2CT-ND - Cut Tape (CT)
BR25H020F-2CE2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BR25H020F-2CE2
Description
IC EEPROM 2KBIT SPI 10MHZ 8SOP
Customer Reference
Detailed Description
EEPROM Memory IC 2Kbit SPI 10 MHz 8-SOP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BR25H020F-2CE2 Models
Category
Clock Frequency
10 MHz
Mfr
Write Cycle Time - Word, Page
4ms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
Part Status
Not For New Designs
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)