BZX84B10VLYFHT116 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BZX84B10VLYFHT116 |
Description | DIODE ZENER 10V 250MW SSD3 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 10 V 250 mW ±2% Surface Mount SSD3 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 200 nA @ 7 V |
Mfr | Operating Temperature 150°C (TJ) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Active | Qualification AEC-Q101 |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±2% | Package / Case |
Power - Max 250 mW | Supplier Device Package SSD3 |
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms | Base Product Number |