MCR006YRTF1003 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 30,912
Unit Price: RM0.71000
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 5,507
Unit Price: RM0.87000
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
Panasonic Industry
Panasonic Industry
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Stackpole Electronics Inc
100 kOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film