MCR01MRTJ473 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Bourns Inc.
In Stock: 24,167
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 19,307
Stackpole Electronics Inc
Similar
Vishay Dale
47 kOhms ±5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film