CEB-21028-L100
DigiKey Part Number
2223-CEB-21028-L100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CEB-21028-L100
Description
PIEZO DISC 21X.28MM, LEAD WIRES
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.2 kHz Feedback Buzzer Element 30V p-p 0.827" Dia (21.00mm) 600 Ohms
Category
Type
Feedback
Manufacturer
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Impedance
600 Ohms
Series
Capacitance @ Frequency
26000pF @ 100Hz
Packaging
Tray
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.827" Dia (21.00mm)
Frequency
3.2 kHz
Termination
Wire Leads
Voltage - Input (Max)
30V p-p