HSB23-232325
DigiKey Part Number
2223-HSB23-232325-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSB23-232325
Description
HEAT SINK, BGA, 23 X 23 X 25 MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink BGA Aluminum Alloy 6.13W @ 75°C Top Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HSB23-232325 Models
Category
Length
0.906" (23.00mm)
Mfr
Width
0.906" (23.00mm)
Series
Fin Height
0.984" (25.00mm)
Packaging
Box
Power Dissipation @ Temperature Rise
6.13W @ 75°C
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
3.80°C/W @ 200 LFM
Type
Top Mount
Thermal Resistance @ Natural
12.23°C/W