SF400-505005
DigiKey Part Number
102-5125-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SF400-505005
Description
THERM PAD 50MMX50MM 1 SHEET=32PC
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 50.00mm x 50.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Outline
50.00mm x 50.00mm
Manufacturer
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Thickness
0.0197" (0.500mm)
Series
Material
Silicone Elastomer
Packaging
Sheet
Adhesive
Tacky - Both Sides
Part Status
Active
Color
Gray
Type
Pad, Sheet
Thermal Conductivity
2.5W/m-K