CL05A224KO5NNNC
DigiKey Part Number
1276-1456-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-1456-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-1456-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL05A224KO5NNNC
Description
CAP CER 0.22UF 16V X5R 0402
Detailed Description
0.22 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
CL05A224KO5NNNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)