CL32B105KCJNNNE
DigiKey Part Number
1276-1812-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-1812-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-1812-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL32B105KCJNNNE
Description
CAP CER 1UF 100V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CL32B105KCJNNNE Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)