RC1608F330CS is available for purchase but is not normally stocked.
Bourns Inc.
In Stock: 115,118
YAGEO
Upgrade
TE Connectivity Passive Product
Vishay Dale
In Stock: 60
Panasonic Industry
Panasonic Industry
33 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RC1608F330CS
DigiKey Part Number
1276-4524-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RC1608F330CS
Description
RES SMD 33 OHM 1% 1/10W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
RC1608F330CS Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)