FJ-15-D-04.00-4
DigiKey Part Number
FJ-15-D-04.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJ-15-D-04.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 15POS 1MM 4"
Detailed Description
15 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 4.000" (101.60mm)
EDA/CAD Models
FJ-15-D-04.00-4 Models
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
4.000" (101.60mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)