FJ-15-R-06.00-4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
GCT
In Stock: 657
Unit Price: RM3.62000
Datasheet
Image for FJ-15-R-06.00-4 is not available
FJ-15-R-06.00-4
DigiKey Part Number
FJ-15-R-06.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJ-15-R-06.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 15POS 1MM 6"
Detailed Description
15 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 6.000" (152.40mm)
Datasheet
EDA/CAD Models
FJ-15-R-06.00-4 Models
Number of Conductors
15
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
6.000" (152.40mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)