QFS-032-04.25-L-D-DP-A
DigiKey Part Number
SAM11562-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QFS-032-04.25-L-D-DP-A
Description
CONN DIFF ARRAY RCP 64P SMD GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
64 Position Connector Differential Pair Array, Female Surface Mount Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
QFS-032-04.25-L-D-DP-A Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Rows
2
Manufacturer
Samtec Inc.
Mounting Type
Surface Mount
Series
Features
Board Guide, Ground Bus (Plane)
Packaging
Tray
Contact Finish
Gold
Part Status
Active
Contact Finish Thickness
10.0µin (0.25µm)
Connector Type
Differential Pair Array, Female
Mated Stacking Heights
10mm, 11mm, 14mm
Number of Positions
64
Height Above Board
0.278" (7.06mm)
Pitch
0.025" (0.64mm)