ZW-15-14-G-D-1150-200 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 612-ZW-15-14-G-D-1150-200-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ZW-15-14-G-D-1150-200 |
Description | CONN BRD STACK .100" 30POS |
Manufacturer Standard Lead Time | 4 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 30 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ZW-15-14-G-D-1150-200 Models |
Category | Length - Post (Mating) 0.080" (2.032mm) |
Manufacturer Samtec Inc. | Length - Stack Height 1.150" (29.210mm) |
Series | Length - Tail 0.200" (5.080mm) |
Packaging Bulk | Mounting Type Through Hole |
Part Status Active | Termination Solder |
Number of Positions 30 | Contact Finish - Post (Mating) Gold |
Pitch 0.100" (2.54mm) | Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm) |
Number of Rows 2 | Color Black |
Row Spacing 0.100" (2.54mm) | Base Product Number |
Length - Overall Pin 1.430" (36.322mm) |