SSPT7F-7PF20-R
DigiKey Part Number
728-1065-2-ND - Tape & Reel (TR)
728-1065-1-ND - Cut Tape (CT)
728-1065-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SSPT7F-7PF20-R
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 7pF 65 kOhms 4-SMD, Flat Lead, 3 Leads
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SSPT7F-7PF20-R Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
65 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Supplier Device Package
4-SMD (6.7x1.5)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.264" L x 0.059" W (6.70mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)
Load Capacitance
7pF