SIT8008BI-22-YYE-25.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT8008BI-22-YYE-25.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8008BI-22-YYE-25.000000
Description
OSC MEMS XO 25.0000MHZ SMD
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) HCMOS, LVCMOS Oscillator 1.62V ~ 3.63V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.62V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
4.5mA
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-PQFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
HCMOS, LVCMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
4.2mA