RGC0603FTD4K32 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Unit Price: RM0.17299
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 244,132
Unit Price: RM5.96000
Datasheet
Vishay Dale
Vishay Dale
Similar
YAGEO
Similar
YAGEO
Bourns Inc.
Panasonic Industry
4.32 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RGC0603FTD4K32
DigiKey Part Number
RGC0603FTD4K32-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RGC0603FTD4K32
Description
RES 4.32K OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RGC0603FTD4K32 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)