RMCF0603JG680R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 73,149
Unit Price: RM0.39000
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Unit Price: RM0.01655
Datasheet
Panasonic Industry
Similar
Bourns Inc.
Similar
Panasonic Industry
680 Ohms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RMCF0603JG680R
DigiKey Part Number
RMCF0603JG680RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCF0603JG680R
Description
RES 680 OHM 5% 1/10W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
RMCF0603JG680R Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)