RMCF0603ZG0R00 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RMCF0603ZG0R00 |
Description | RES 0 OHM JUMPER 1/10W 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0 Ohms Jumper Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RMCF0603ZG0R00 Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200 |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Series | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Supplier Device Package |
Part Status Active | Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm) |
Resistance | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |