RNF12BTC150R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Unit Price: RM1.70215
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Unit Price: RM1.64601
Datasheet
150 Ohms ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF12BTC150R
DigiKey Part Number
RNF12BTC150R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF12BTC150R
Description
RES 150 OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF12BTC150R Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)