RNF12DTD150R
DigiKey Part Number
RNF12DTD150R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF12DTD150R
Description
RES 150 OHM 0.5% 1/2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 Ohms ±0.5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RNF12DTD150R Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)