RNMF14FTC22K0 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RNMF14FTC22K0 |
Description | RES 22K OHM 1% 1/4W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RNMF14FTC22K0 Models |
Category | Composition |
Mfr | Features Flame Retardant Coating, Safety |
Series | Temperature Coefficient ±50ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm) |