ESDA6V1-5P6
DigiKey Part Number
497-12488-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-12488-1-ND - Cut Tape (CT)
497-12488-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESDA6V1-5P6
Description
TVS DIODE 3VWM SOT666IP
Customer Reference
Detailed Description
Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-666IP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ESDA6V1-5P6 Models
Category
Power - Peak Pulse
150W
Mfr
Power Line Protection
No
Series
Applications
General Purpose
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Package / Case
SOT-563, SOT-666
Unidirectional Channels
5
Supplier Device Package
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3V
Base Product Number
Voltage - Breakdown (Min)
6.1V