ESDA7P60-1U1M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ESDA7P60-1U1M |
Description | TVS DIODE 5VWM 11.6VC 1610 |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 11.6V Clamp 60A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 1610 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ESDA7P60-1U1M Models |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 60A (8/20µs) |
Mfr | Power - Peak Pulse 700W |
Series | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications General Purpose |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Type Zener | Mounting Type Surface Mount |
Unidirectional Channels 1 | Package / Case 2-UDFN |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 5V | Supplier Device Package |
Voltage - Breakdown (Min) 6.4V | Base Product Number |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 11.6V |