STPST5H100AF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | STPST5H100AF |
Description | DIODE SCHOTTK 100V 5A SOD128FLAT |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 100 V 5A Surface Mount SOD128Flat |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 680 mV @ 5 A |
Mfr | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Series | Current - Reverse Leakage @ Vr 11.5 µA @ 100 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case |
Technology | Supplier Device Package SOD128Flat |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V | Operating Temperature - Junction 175°C |
Current - Average Rectified (Io) 5A | Base Product Number |