VND5T100AJTR-E
DigiKey Part Number
497-13072-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-13072-1-ND - Cut Tape (CT)
497-13072-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VND5T100AJTR-E
Description
IC PWR DRVR N-CHAN 1:1 PWRSSO12
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Power Switch/Driver 1:1 N-Channel 16A PowerSSO-12
EDA/CAD Models
VND5T100AJTR-E Models
Category
Voltage - Load
8V ~ 36V
Mfr
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
Not Required
Series
Current - Output (Max)
16A
Rds On (Typ)
100mOhm
Fault Protection
Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Over Voltage
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)