VNH5180ATR-E | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VNH5180ATR-E |
Description | IC MTR DRVR 5.5V-18V 36POWERSSO |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Motor Driver Power MOSFET Parallel, PWM PowerSSO-36 TP |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | VNH5180ATR-E Models |
Category | Current - Output 8A |
Manufacturer STMicroelectronics | Voltage - Supply 5.5V ~ 18V |
Series | Voltage - Load 5.5V ~ 18V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ) |
Part Status Active | Grade Automotive |
Motor Type - AC, DC Brushed DC | Mounting Type Surface Mount |
Function Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage | Package / Case 36-PowerBFSOP (0.295", 7.50mm Width) |